מדרסים לספורטאים

בכושר ואושר - כיצד מדרסים משפרים את חייהם של מיליוני ספורטאים?

הליקוי הנפוץ ביותר בקרב ספורטאים נקרא "יתר פרונציה", או גלגול יתר בעברית. מצב זה נחשב לשכיח בקרב רצים רבים ומשמעותו היא שעצם השוק נאלצת לבצע סיבוב יתר הגורר את מפרק הברך להתמודדות עם תנועה סיבובית שהוא אינו בנוי לבצע. על מנת להתמודד עם העומס, שרירי הברך נדרשים למשימה אך הם מתכווצים ומתקשחים, העומסים נופלים על הרצועות והגידים כמו גם על מפרק הברך שנשחק. מכאן קצר המרחק עד הכאבים והפציעות; הברך, הירך, האגן ועמוד השדרה – כל אלה נפגעים גם הם בעקבות גלגול היתר. לכן, אם אתם ספורטאים החווים פציעה או כאבים באחד מהאזורים הנ"ל, סביר להניח שתזדקקו להתאמת מדרסים. 

 

ההגנה הטובה ביותר

אולי אתם עלולים לחשוב באופן שגוי, שמדרסים אינם מתאימים לכל סוגי הספורט. זוהי טעות, שכן בהרבה מאוד סוגי כושר, כפות רגליכם נדרשות להתמודדות עם עומס רב, עומס שהמדרסים הנכונים יכולים לעזור בפיזורו הנכון.

הסוג הראשון של כושר שהמדרסים מתאימים לו – הוא ריצה. אם אתם אצנים שרצים למרחק, אתם כבר יודעים שכף הרגל סופגת זעזועים שוב ושוב בעת הריצה, שכן הגוף מבצע פעולה חוזרת ונשנית של דחיפה ונחיתה. גם אם רכשתם נעלי ריצה מהסוג האיכותי ביותר, כל עוד לא התאמתם מדרסים הבנויים בדיוק לפי מידתכם, ההגנה מפני זעזועים אלה אינה שלמה. מדרסים טובים מייצבים את כף הרגל ואגב כך עוזרים במניעת נקעים. המדרסים מספקים הגנה נוספת בכל הקשור ליבלות ועור יבש; הם מונעים לחץ במקומות הספציפיים בהם צצות ומופיעות היבלות, או במקומות בהם נוצרת הצטברות של עור יבש וכך מונעים את הופעתם החוזרת. כשאתם מתפקדים טוב יותר – אתם גם רצים טוב יותר וזה בדיוק תפקידם של המדרסים.

גם אם עוסקים בפעילות אירובית אחרת, כמו זומבה, ריקודי עם, או אירובי-דאנס – כלומר פעילות המשלבת הרבה קפיצות הגורמות לזעזועים, מדרסים עשויים לשפר את איכות הביצועים שלכם עשרת מונים; אין דבר מרגיז יותר מאימון שמתפספס כתוצאה מכאבי רגליים או ברכיים, כאבים שלטווח ארוך עלולים להזיק לכם ולהפוך לפציעות של ממש ועל כן תפקיד המדרסים במקרה זה – קריטי גם כן.

 

בולמים זעזועים

ריצה או ריקודים הם דווקא לא התחומים המועדפים עליכם? גם אם אתם עוסקים בכדורגל או בכדורסל, מדרסים עשויים לסייע לכם מאוד. באופן טבעי, האימונים נמשכים שעות רבות, שעות שבהן אתם נמצאים על הרגליים כל הזמן; אתם רצים, מכדררים, קופצים, נוחתים, בולמים ודוחפים קדימה – כל התנועות הללו נעשות באמצעות רגליכם, העטויות בנעליים ייחודיות לסוג הספורט בו אתם עוסקים. אל חשש: ניתן להתאים בקלות מדרסים לכל סוגי הנעליים. בנעל כדורגל, למשל, אין מקום למדרס עבה ועל כן יש להתאים לה מדרס דק. מדרסים לכדורסלנים נבנים תוך התחשבות בפעילות בה אתם עוסקים; הם בנויים כך שייצבו את כפות הרגליים ויבלמו זעזועים בצורה טובה מאוד.

כדורסלנים וכדורגלנים גם יחד, נוטים לעשות תנועות חדות בזמן אימון. אם הרגליים שלכם אינן מקובעות ומיוצבות כראוי, אתם בסיכון גבוה לנקעים, פציעות וכאבי ברכיים. מדרסים עוזרים לקבע את הרגל כראוי ולבלום זעזועים, וכך להפחית סיכון זה.

הדבר תקף גם לגבי העוסקים בטניס או בסקווש, שרצים על המגרש מצד לצד, בולמים, קופצים ומפעילים את הרגליים שלהם בצורות שונות ומשונות.  

אז אם חשבתם שנעלי הספורט שלכם לבדן מספיקות לצורך העניין, כדאי שתשקלו את הנושא שוב; המדרסים הנכונים יכולים לחולל פלאים ולספק לגופכם את ההגנה שהוא ראוי לה.

 

למידע נוסף והזמנות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עשוי לעניין אותך..