מדרסים לחיילים

גם המדרסים מתגייסים לשורות הצבא - מדרסים לחיילים

השירות הצבאי הוא אחת מהתקופות המאתגרות ביותר בחייו של כל ישראלי; השמירות הארוכות, המסעות בטירונות ובקורס, אפילו תורנויות המטבח – כל אלה נשמרים בזיכרון כחוויות ייחודיות שעוברים רק פעם בחיים, לטוב ולרע.
אבל מה לגבי המסעות המתישים – אלה שבסיומם גיליתם כל כך הרבה שלפוחיות על הרגליים שלא יכולתם ללכת? ומה עם תורנויות המטבח הבלתי-נגמרות, שגרמו לכם לכאבי רגליים וגב? ומה עם השמירות המשמימות, במהלכן נאלצתם לעמוד על הרגליים שעות על גבי שעות והלכתם לישון כשכל הגוף נוקשה ותפוס? כל אלה בהחלט עלולים להשפיע לרעה על הבריאות ולכן כדאי להקדים תרופה למכה ולהתאים מדרסים אורטופדיים טרם הגיוס.

דבר אחד שהרבה חיילים זוכרים לרעה מתקופת שירותם בצבא, הוא הנעליים הצבאיות; צבא ההגנה לישראל מתחייב לדאוג לכל הצרכים של חייליו, כשחלק מדאגה זו באה לידי ביטוי בחלוקת נעליים ייצוגיות, שישלימו את הלוק הצבאי הקשוח. הבעיה? ובכן – איך נאמר זאת בעדינות? – מדובר בנעליים לא הכי נוחות בעולם, שלא לומר – לא נוחות בכלל. אם החייל נמצא במנוחה במשך רוב הזמן, זה דבר אחד. אבל העסק נהיה קריטי כשנמצאים על הרגליים במשך יום שלם והשעות הרבות ש"מבלה" כף הרגל סגורה בתוך הנעל עושות גם הן את שלהן. התוצאה? יבלות, שברי מאמץ, כאבי ברכיים וגב ועוד – בהחלט לא תופעות נעימות, אבל יש לנו גם חדשות טובות: התאמה של זוג מדרסים טוב, בהתאם לצורכי החייל או החיילת, עשוי לסייע משמעותית בפתרון והימנעות מבעיות כאלו.

 

שפשוף נעים?

בין אם מדובר בחיילים קרביים ובין אם בחיילים שאינם קרביים, כל חייל נדרש לבצע טירונות במשך שבועיים ומעלה. לא כולם יודו בזה (בדיעבד החוויה נתפשת בעיקר כמאתגרת ומחשלת), אבל הטירונות היא חוויה לא פשוטה בזמן שהיא מתרחשת; המעבר החד מחיי הנוחות שבאזרחות אל הבסיס עם כללי המשמעת הנוקשים יוצר קשיים גופניים ונפשיים כאחד. בדרך כלל, דווקא בשל היותה מאתגרת כל כך, הטירונות נזכרת על ידי רוב החיילים כזמן מעניין ומהנה. אך גם בעת אתגר, אין סיבה לפגוע בגוף שלא לצורך. הפעילות הספורטיבית היומיומית, שמתחילה באימון בוקר ומסתיימת רק בשעת הת"ש, עלולה לגרום לכאבים, אי נוחות, יבלות ועוד. אם מוסיפים לכך ריצה בנעליים צבאיות, קשת הפציעות מתרחבת וכוללות כאבי ברכיים (כתוצאה מחוסר יכולתה של הנעל הצבאית לבלום זעזועים), נקעים (כשהרגל אינה מיוצבת כמו שצריך בתוך הנעל, כל תנועה חדה עלולה לגרום לנקע) וכאבי גב (אל תשכחו שהרגליים, בנוסף לכל, צריכות גם לעמוד בעומס של נשק אישי צמוד שהחייל או החיילת נושאים עמם לאורך כל היום). את כל אלה ניתן לפתור בקלות – אם רק דואגים למדרסים הנכונים, שישבו בתוך הנעל הצבאית ויספקו לחייל הגנה ותמיכה ראויה לכפות הרגליים.  

 

כאב סדיר? לא סביר!

אתם או החייל שלכם - עברתם את הטירונות והמשכתם לשירות סדיר? גם הפעם כאבי גב וברכיים, עלולים להרוס את החוויה הצבאית כליל; אף אחד לא מעוניין לסבול מכאבים שכאלה, בטח לא בגיל צעיר כל כך. המועדונים בסופי השבוע רק קוראים לחיילים שיבואו לרקוד בהם, אבל מספיק כאב גב אחד קטן כדי לחסל את כל המסיבה.

כאבי הגב והברכיים נגרמים בשירות הסדיר משלל סיבות: חיילים וחיילות נדרשים פעמים רבות לתורנויות שונות ומשונות הכוללות עמידה על הרגליים. תורנות מטבח, תורנות שמירה ותורנות רס"ר – כל אלו עשויות לגרום נזק לגב ולברכיים, במיוחד אם נועלים נעליים צבאיות שאינן מספקות תמיכה מספקת לכפות הרגליים. מה הפתרון? מדרסים, כמובן! המדרסים יכולים להתאים לנעליים צבאיות בלי בעיה ולשפר משמעותית את חוויות היומיום של החייל או החיילת. לפעמים, כאבי גב נגרמים כתוצאה מיציבה לא נכונה – בעיה נוספת שמדרסים בהחלט יכולים לתקן (באמצעות תמיכה בכפות הרגליים, באופן שיעזור לגב כולו להתיישר), כך שבמקום לסבול לאורך שירותכם הצבאי, מומלץ בחום ללכת ולהתאים מדרסים. החוויה הצבאית שלכם תשתפר עשרות מונים – באחריות.

למידע נוסף והזמנות
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עשוי לעניין אותך..